ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ Dr. LUISA DE RISIO (DipECVN) ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΖΩΩΝ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑΣ

Η διακεκριμένη νευρολόγος Δρ. Luisa De Risio, Diplomate ECVN και διευθύντρια του τομέα ακαδημαϊκών υποθέσεων του ομίλου Linnaeus στην Αγγλία θα επισκεφθεί την Κλινική Ζώων Συντροφιάς τη Δευτέρα 8 Απριλίου και θα κάνει δύο διαλέξεις στους προπτυχιακούς και τους μεταπτυχιακούς φοιτητές και ειδικευόμενους κτηνίατρους του Τμήματος μας.

Το πρόγραμμα των ομιλιών της είναι το ακόλουθο:

13.00-14.00 μμ: Ιδιοπαθής επιληψία-ορολογία, διάγνωση, αντιεπιληπτική θεραπεία και διαχρονική διαχείριση των περιστατικών (διάλεξη για τους προπτυχιακούς φοιτητές)

14.30-15.15 και 15.45-16.30 μμ: Συμβουλές και οδηγίες για τη συγγραφή και την επιτυχή δημοσίευση εργασιών σε έγκριτα επιστημονικά περιοδικά (διάλεξη για τους μεταπτυχιακούς φοιτητές και ειδικευόμενους κτηνίατρους)

Θα ακολουθήσει συζήτηση με τη Δρ. De Risio με το ακροατήριο.