ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ_Υπευθύνων Covid-19

ΠΡΟΣ

Φοιτητές των προγραμμάτων α΄, β΄ και γ΄ κύκλου σπουδών, μέλη ΔΕΠ, επιτηρητές και λοιπό προσωπικό του Τμήματος Κτηνιατρικής

Η χρήση προστατευτικής μάσκας (FFP2/KN95) είναι υποχρεωτική σε όλους τους χώρους του Τμήματος Κτηνιατρικής του Α.Π.Θ. (αμφιθέατρα, αίθουσες εργαστηρίων και κλινικών-εξεταστήρια) εντός των οποίων διεξάγονται κάθε είδους εξετάσεις, για όλα ανεξαιρέτως τα πρόσωπα που συμμετέχουν (φοιτητές του α΄, β΄ και γ΄ κύκλου σπουδών, μέλη ΔΕΠ, ΕΕΔΙΠ, ΕΤΕΠ, επιτηρητές και λοιπό προσωπικό).

Με επισύναψη αποστέλλεται η Κ.Υ.Α. 2676, COVID-19 31.5.2022 που αφορά τα  “Έκτακτα μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας από τον κίνδυνο περαιτέρω διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 στο σύνολο της Επικράτειας από την Τετάρτη, 1 Ιουνίου 2022” με την αντίστοιχη οδηγία για τα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα (Α/Α 8., σελίδα 26344)

Με εκτίμηση,

Β. Σιάρκου & Μ. Πατσίκας