IVSA Thessaloniki_Youth Business Lab for Vets

Το Youth Business Lab for Vets επιστρέφει virtually!

YBL Cover Pic_Final.png

Είσαι φοιτητής ή απόφοιτος Κτηνιατρικής και σκέφτεσαι ποια θα είναι τα επόμενα επαγγελματικά σου βήματα;

Το Youth Business Lab for Vets είναι ένα μοναδικό virtual συνέδριο για τελειόφοιτους και αποφοίτους Κτηνιατρικής του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.

Γεμάτο με διαδραστικές ομιλίες από κορυφαίους επαγγελματίες, βιωματικές ασκήσεις, πρακτικά παραδείγματα και χώρο για δικτύωση, το Youth Business Lab for Vets έχει ως στόχο να σε εξοπλίσει με τις επιχειρηματικές γνώσεις και δεξιότητες που χρειάζεσαι για να πάρεις την καλύτερη απόφαση για το μέλλον σου.

Είτε σκέφτεσαι να ανοίξεις δικό σου ιατρείο, να εργαστείς σε μια κλινική, ή να μπεις στον corporate κόσμο, το Youth Business Lab for Vets θα σε βοηθήσει να μάθεις τις επιλογές που έχεις, να κάνεις τις ερωτήσεις που θες και να πάρεις χρήσιμες συμβουλές από επιτυχημένους επαγγελματίες.

Για να συμμετέχεις στο Youth Business Lab for Vets, πρέπει:

✔ Να είσαι Φοιτητής ή Απόφοιτος Προπτυχιακού ή Μεταπτυχιακού Προγράμματος Κτηνιατρικής του ΑΠΘ. Θα δοθεί προτεραιότητα σε πρόσφατους πτυχιούχους και τελειόφοιτους φοιτητές (4ο-5ο έτος) και σε ενεργά μέλη της IVSA Thessaloniki για το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021

✔ Να βρίσκεσαι σε ενεργή αναζήτηση του επόμενου επαγγελματικού σου βήματος

✔ Να έχει όρεξη να μάθεις, να συμμετέχεις ενεργά και να βελτιωθείς

✔ Να έχεις Διαθεσιμότητα Χρόνου για το σύνολο των 4.5 ωρών του σεμιναρίου

✔ Θα δοθεί προτεραιότητα σε άτομα που ΔΕΝ παρακολούθησαν το πρώτο Youth Business Lab τον Οκτώβριο του 2018

Εάν δεν επιθυμείτε να λαμβάνετε ενημερώσεις παρακαλούμε ενημ