Equine Veterinary Graduate Program-Ride High!

Στο πλαίσιο των στρατηγικών προτεραιοτήτων του Ομίλου ΟΠΑΠ για την ανάπτυξη των Ανθρώπων μας και της δέσμευσής μας να αφήσουμε ένα θετικό αποτύπωμα στην ελληνική κοινωνία, οι Ελληνικές Ιπποδρομίες (μέλος του Ομίλου ΟΠΑΠ) ξεκινάνε και φέτος με μεγάλη χαρά το Πρόγραμμα Αποφοίτων Κτηνιάτρων “Equine Veterinary Graduate Program-Ride High!”. Ο πρώτος κύκλος του προγράμματος ολοκληρώθηκε με επιτυχία τον Σεπτέμβριο και οι δύο Trainees μας μετά την Αποφοίτησή τους, εισήχθησαν σε διακεκριμένα εκπαιδευτικά ιδρύματα του εξωτερικού.

Όπως είναι πλέον γνωστό, στις σύγχρονες εγκαταστάσεις μας στο Μαρκόπουλο Αττικής, λειτουργεί η μόνη ιδιωτική Κτηνιατρική Κλινική Ίππων στην Ελλάδα, έτοιμη να προσφέρει μια πλήρη εργασιακή εμπειρία σε αποφοίτους των κτηνιατρικών σχολών της χώρας μας αλλά και του εξωτερικού. Οι νέοι αυτοί επαγγελματίες μέσα από το συγκεκριμένο αμειβόμενο Πρόγραμμα θα έχουν την ευκαιρία, για 1 έτος, να γίνουν μέλη μιας ομάδας πιστοποιημένων κτηνιάτρων από τη Διεθνή Ομοσπονδία Ιππασίας (FEI), έχοντας την ευκαιρία να μάθουν για τη χειρουργική, την παθολογία και την ορθοπεδική ίππων, καθώς και να αναπτύξουν τις επαγγελματικές τους δεξιότητες (soft skills).

Επισυναπτόμενη θα βρείτε την ανακοίνωση του Προγράμματος με αναλυτικές πληροφορίες τόσο για το Πρόγραμμα όσο και για τις αρμοδιότητες των αποφοίτων.

Όλοι οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να αιτηθούν στον ακόλουθο σύνδεσμο μέχρι και 18 Οκτωβρίου 2020! Για το Πρόγραμμα θα επιλεγούν 2 απόφοιτοι μετά από διαδικασία αξιολόγησης.

Η ομάδα People και Horse Races του Ομίλου ΟΠΑΠ βρίσκεται στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε περεταίρω διευκρίνιση στα παρακάτω τηλέφωνα επικοινωνίας:

Μαρνέρη Δανάη, Equine Veterinary Clinic Adm. Team Head, DVM MRCVS Tel: +30 6985111912 Mob: +30 6945704172
Ζαφειροπούλου Μανταλένα, Talent Acquisition Administrator, Tel: +30 210 579 8178