Aνακοινώσεις για τις εξετάσεις Οικολογίας και Υδάτινου Περιβάλλοντος

ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ: ΔΕΥΤΕΡΑ 21/9/2020 ώρα 11:00 π.μ.

Προκειμένου οι φοιτητές/τριες να συμμετάσχουν στις εξετάσεις του μαθήματος «ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ» και να τους αποσταλεί η πρόσκληση για τη συμμετοχή τους μέσω της υπηρεσίας ZOOM θα πρέπει να δηλώσουν τη συμμετοχή τους μέσω του ιδρυματικού τους email από τη Δευτέρα 14/9/2020 έως και την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  18/9/2020 και ώρα 12:00 μ.μ.

ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ των φοιτητών /τριων θα αποστέλλονται στο email: karamanl@vet.auth.gr γράφοντας το ονοματεπώνυμο τους και τις λέξεις «ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ».

Οι φοιτητές θα εξεταστούν γραπτώς σε θέματα που θα τους αποσταλούν μέσω των ιδρυματικών τους email, την ώρα έναρξης των εξετάσεων (ΔΕΥΤΕΡΑ 21/9/2020, ώρα 11:00 π.μ.) και με περιορισμένη χρονική διάρκεια για τις απαντήσεις τους. Οι ερωτήσεις θα απαιτούν στις απαντήσεις τους σύντομη κριτική ανάπτυξη ή και πολλαπλή επιλογή.

Υπενθυμίζεται ότι: σύμφωνα με τις δηλώσεις των φοιτητών/τριων για συμμετοχή σε ηλεκτρονικές εξετάσεις και δεδομένου ότι η εξεταστέα ύλη έχει αναρτηθεί στο διαδίκτυο (http://ecoenvir.vet.auth.gr/?page_id=15), θα υπάρχει ηλεκτρονικός έλεγχος λογοκλοπής (αντιγραφή, copypaste, plagiarism) μέσω του συστήματος Turnitin που διαθέτει και για τον σκοπό αυτό το Α.Π.Θ..

ΥΔΑΤΙΝΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ – ΑΛΛΗΛΕΠΙΔΡΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΥΔΑΤΟΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ: ΤΕΤΑΡΤΗ 30/9/2020 ώρα 10:00 π.μ.

Προκειμένου οι φοιτητές/τριες να συμμετάσχουν στις εξετάσεις του μαθήματος «ΥΔΑΤΙΝΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ – ΑΛΛΗΛΕΠΙΔΡΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΥΔΑΤΟΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ» και να τους αποσταλεί η πρόσκληση για τη συμμετοχή τους μέσω της υπηρεσίας ZOOM θα πρέπει να δηλώσουν τη συμμετοχή τους μέσω του ιδρυματικού τους email από τη Δευτέρα 21/9/2020 έως και την ΚΥΡΙΑΚΗ  27/9/2020 και ώρα 12:00 μ.μ.

ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ των φοιτητών /τριων θα αποστέλλονται στο email: karamanl@vet.auth.gr γράφοντας το ονοματεπώνυμο τους και τις λέξεις «ΥΔΑΤΙΝΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ».

Οι φοιτητές θα εξεταστούν γραπτώς σε θέματα που θα τους αποσταλούν μέσω των ιδρυματικών τους email, την ώρα έναρξης των εξετάσεων (Τετάρτη 30/9/2020 και ώρα 10:00 π.μ.) και με περιορισμένη χρονική διάρκεια για τις απαντήσεις τους. Οι ερωτήσεις θα απαιτούν στις απαντήσεις τους σύντομη κριτική ανάπτυξη ή και πολλαπλή επιλογή.