Ανακοίνωση σχετικά με την εκπαιδευτική διαδικασία του προπτυχιακού κύκλου σπουδών για το τρέχον εαρινό εξάμηνο ακαδ.έτους 2019-2020

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αναφορικά με την εκπαιδευτική διαδικασία του προπτυχιακού κύκλου σπουδών για το τρέχον εαρινό εξάμηνο ακαδ.έτους 2019-2020, λόγω της πανδημίας και των περιοριστικών μέτρων, θα συμμετάσχουν στην κλινική άσκηση μόνο οι φοιτητές/τριες του 10ου εξαμ. Ειδικότερα, η φυσική παρουσία των φοιτητών του 10ου εξαμήνου είναι απαραίτητη μόνον για τις ομάδες που θα ασκηθούν στην Κλινική Ζώων Συντροφιάς και σύμφωνα με το συνημμένο πρόγραμμα. Η άσκηση στην Κλινική των Παραγωγικών Ζώων και το Νεκροτομείο θα γίνει διαδικτυακά, βάσει προγράμματος που θα ανακοινωθεί από τους διδάσκοντες.

Οι εργαστηριακές ασκήσεις όλων των εξαμήνων (2ο / 4ο  / 6ο /  8ο  / 10ο) θα συνεχίσουν να γίνονται έως την ολοκλήρωσή τους διαδικτυακά, σύμφωνα με τον προγραμματισμό του κάθε υπευθύνου μαθήματος, ενώ η εκπαίδευση στα σφαγεία του 8ου εξαμ. μεταφέρεται στο 9ο εξάμ.

10ο-εξάμηνο-COVID shortened final (1)

Ο Πρόεδρος του Τμήματος

καθηγητής ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΦΛΕΤΟΥΡΗΣ