Αρχείο Κατηγορίας: Ωρολόγιο Πρόγραμμα

Ανακοίνωση

16/04/2018

Η έναρξη του μαθήματος επιλογής ΥΔΑΤΙΝΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ – ΑΛΛΗΛΕΠΙΔΡΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΥΔΑΤΟΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 20/04/2018 ώρα 10:00 π.μ. στο αμφιθέατρο Β΄ (Χριστοδούλου).

Κατηγορίες: Ωρολόγιο Πρόγραμμα | Αναδημοσίευση σε: Twitter, Facebook | Permalink

Ανακοίνωση

30/03/2018

Οι διαλέξεις του μαθήματος “Συγκριτική Φυσιολογία Ζώων Εργαστηρίου” θα πραγματοποιούνται στο Αμφιθέατρο Τσιρογιάννης κάθε Παρασκευή 18:00-20:00.

Κατηγορίες: Ωρολόγιο Πρόγραμμα | Αναδημοσίευση σε: Twitter, Facebook | Permalink

Ανακοίνωση

26/03/2018

Την εβδομάδα αμέσως μετά τις εορτές του Πάσχα, οι ασκήσεις των φοιτητών του 4ου εξαμήνου, το πρωί θα γίνουν 08.00-11.00 ως εξής: Ομάδες Α & Β (Τρίτη 17 Απρ 2018) και Ομάδες Γ & Δ (Τετάρτη 18 Απρ 2018) όπου θα παρευρίσκεται ο καθηγητής Hans Nauwynck, Κτηνιατρική Σχολή Πανεπιστημίου Γάνδης Βέλγιο.

(Μετά από συνενόηση με το Εργαστήριο Παρασιτολογίας, οι ασκήσεις Παρασιτολογίας της ομάδας Δ θα γίνει την ιδια ημέρα Τετάρτη 18 Απριλίου 2018 στις 13.00-15.00).

ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΛΟΙΜΩΔΩΝ ΝΟΣΗΜΑΤΩΝ

Κατηγορίες: Ωρολόγιο Πρόγραμμα | Αναδημοσίευση σε: Twitter, Facebook | Permalink

Ανακοίνωση

22/03/2018

Οι διαλέξεις του μαθήματος επιλογής 6ου εξαμήνου “Λοιμώδη Νοσήματα Ιδιαίτερης Σημασίας για την Ελλάδα” θα γίνονται στην αίθουσα Α του τμήματος Κτηνιατρικής κάθε Παρασκευή και ώρα 9:00 έως 13:00 σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:

23/3 Επ. Καθηγητης Γιώργος Φιλιούσης
30/3 Επ. Καθηγητης Γιώργος Φιλιούσης
20/4 Αν. Καθηγήτρια Ευανθία Πετρίδου
27/4 Καθ. Σπυρίδων Κρήτας
4/5 Καθ. Σπυρίδων Κρήτας
11/5 Αν. Καθηγήτρια Βικτωρία Σιάρκου
18/5 Αν. Καθηγήτρια Βικτωρία Σιάρκου

Υπενθυμίζεται ότι όλα τα μαθήματα είναι υποχρεωτικά.

Κατηγορίες: Ωρολόγιο Πρόγραμμα | Αναδημοσίευση σε: Twitter, Facebook | Permalink

Ανακοίνωση

17/03/2018

Πληροφορίες για το περιεχόμενο και τις ομάδες εργασίας του μαθήματος επιλογής “Λοιμώδη Νοσήματα Ιδιαίτερης σημασίας για την Ελλάδα” του 6ου εξαμήνου για το εαρινό εξάμηνο 2018 με τον καθηγητή Σ. Κρήτα μπορείτε να βρείτε στο elearning.

Κατηγορίες: Ωρολόγιο Πρόγραμμα | Αναδημοσίευση σε: Twitter, Facebook | Permalink

Ανακοίνωση

14/03/2018

Οι διαλέξεις του μαθήματος “Τοπογραφική – Κλινική Ανατομική” θα πραγματοποιούνται τις ημέρες και ώρες που αναγράφονται στο ωρολόγιο πρόγραμμα στο αμφιθέατρο Τσιρογιάννη.

Κατηγορίες: Ωρολόγιο Πρόγραμμα | Αναδημοσίευση σε: Twitter, Facebook | Permalink

Ανακοίνωση

14/03/2018

Φοιτητές που επιλέχθηκαν να παρακολουθήσουν το μάθημα επιλογής “Αναισθησιολογία και Εντατική Θεραπεία ΙΙ” (τελική λίστα).

 ΑΕΜ  Επώνυμο  Όνομα
1 8398 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
2 8335 ΒΑΤΟΥ ΗΛΙΑΝΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
3 8313 ΓΕΝΕΙΑΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
4 8282 ΖΑΠΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
5 8329 ΗΛΙΑΔΗ ΧΑΡΜΑΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
6 8352 ΘΕΛΕΤΡΙΤΗ ΣΑΒΒΙΝΑ
7 8317 ΚΑΡΑΝΤΑΚΟΒ ΙΟΡΝΤΑΝ
8 8305 ΚΑΡΑΦΥΛΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
9 8343 ΚΟΡΑΚΑΚΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ
10 8290 ΝΤΟΥΓΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΑΡΙΑ
11 8375 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΟΥΛΑ
12 8327 ΠΟΛΥΖΩΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
13 8312 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
14 8288 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

Κατηγορίες: Ωρολόγιο Πρόγραμμα | Αναδημοσίευση σε: Twitter, Facebook | Permalink

Ανακοίνωση

14/03/2018

«Σφάλματα» της Εξέλιξης και Δαρβινικές Πλάνες

Το πρώτο μάθημα θα γίνει στις 27/3, 16.00-18.00, στο Αμφιθέατρο Χριστοδούλου. Τα υπόλοιπα μαθήματα θα γίνουν στην Αίθουσα Μικροσκοπίων του Εργαστηρίου Ανατομικής τις παρακάτω ημέρες και ώρες:

17/4/2018, 17.00-19.00
8/5/2017, 16.00-18.00
10/5/2018, 14.00-16.00

Η παρακολούθηση των μαθημάτων είναι προαιρετική.

Α. Ντινόπουλος

Κατηγορίες: Ωρολόγιο Πρόγραμμα | Αναδημοσίευση σε: Twitter, Facebook | Permalink

Ανακοίνωση

09/03/2018

Φοιτητές μαθήματος επιλογής “Τοπογραφική Κλινική Ανατομική”

Η επιλογή των φοιτητών έγινε ως εξής: επειδή η τοπογραφική κλινική ανατομική αποτελεί μάθημα του 4ου εξαμήνου κατά το ωρολόγιο πρόγραμμα επιλέχθηκαν όσοι φοιτητές του 4ου εξαμήνου έχουν περάσει επιτυχώς την Ανατομία-Ιστολογία Ι, ΙΙ και ΙΙΙ. Από τους φοιτητές των υπόλοιπων εξαμήνων επιλέχθηκαν αυτοί που έχουν περάσει επιτυχώς όλα τα προαπαιτούμενα μαθήματα Ανατομικής και συγκέντρωσαν το μεγαλύτερο μέσο όρο βαθμολογίας σε αυτά, έως και την κάλυψη του μέγιστου αριθμού των θέσεων.

8801 Βεργόπουλος Φώτιος
8550 ΒΑΓΕΝΑ ΔΗΜΗΤΡΑ
8764 Βουτσίνος Αντώνιος
8776 Γαβρίλη Λυδία
8759 Γεωργίου Ελένη
8747 Γιοβανόπουλος Αντώνιος
18707 Γούναρης Βασίλειος
8769 Γρηγοράκη Ιωάννα
8722 Γρηγοριάδης Χρίστος
8733 Γρηγοριάδου Βασιλεία
8743 Διακάτου Γερασιμούλα
8798 Δίγκα Δήμητρα
8795 Ζηκοπούλου Ιωάννα
8738 Ζιάκα Λυδία
8419 Θεοδοσιάδης Γεώργιος
8796 Θυριάκης Ιωάννης
8700 Ιωαννίδου Άννα Μαρία
8504 Καναβού Ασπασία
8505 ΚΑΠΝΙΣΗΣ ΚΥΠΡΟΣ
8698 Καρτάνος Γεώργιος-Νικόλαος
8434 Καρτσούνης Ιωάννης
8792 Καρυπίδου Μαρίνα
8771 Κοντίδης Δημήτριος
8694 Κουκλάκη Ελένη
8736 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
8526 ΛΙΟΛΙΟΠΟΥ ΛΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
8758 Λούκουτος Χαρίλαος-Μαρίνος
8661 ΜΑΝΙΩΤΗ ΖΩΗ
8612 Μόσιαλος Κωνσταντίνος
8436 Μπαλμπάτση Κωνσταντίνα
8725 Μπατζάκα Δήμητρα
8768 Νικολετάτος Σταύρος
8691 Παντελίδου Μαρία
8761 Παπαχρήστου Παρασκευή
8692 Ράπτης Γρηγόριος
8508 ΡΑΤΖΑ ΜΑΡΙΑ
8791 Σβήγκας Παναγιώτης
8680 Σιδηροπούλου Δανάη
8673 ΣΚΥΛΙΤΣΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
8406 Σταμένκοβιτς Μαργαρίτα
8808 ΣΤΟΥΚΙΔΟΥ ΜΥΡΤΙΑΝΝΑ-ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ
8667 ΣΤΡΟΒΙΛΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
8763 Συρογιάννης Χαράλαμπος
8732 Τζώρτζη Ηλιάνα
8695 Τοτονίδου Λουκία
8472 Τούμπλης Χρήστος
8632 Τσιτσιλιάνου Αλεξάνδρα
8531 ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ
8755 Χρηστέας Θεόδωρος
8561 Ψυλλάκη Μαρία

 

Κατηγορίες: Ωρολόγιο Πρόγραμμα | Αναδημοσίευση σε: Twitter, Facebook | Permalink

Ανακοίνωση

09/03/2018

Οι διαλέξεις του μαθήματος «Συγκριτική Φυσιολογία των Ζώων Εργαστηρίου», του 6ου εξαμήνου, θα ξεκινήσουν την Παρασκευή 23.03.2018 και ώρα 18.00-21.00 στο Αμφιθέατρο Τσιρογιάννης. Οι διαλέξεις θα πραγματοποιούνται ίδια ημέρα και ώρα κάθε εβδομάδα. Για τις εργαστηριακές ασκήσεις θα υπάρξει νέα ανακοίνωση.

Κατηγορίες: Ωρολόγιο Πρόγραμμα | Αναδημοσίευση σε: Twitter, Facebook | Permalink

Ανακοίνωση

09/03/2018

ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΕΠΙΛΕΧΘΕΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ
2017-2018
ΕΙΔΙΚΗ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ ΕΚΤΡΕΦΟΜΕΝΩΝ ΥΔΡΟΒΙΩΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΩΝ
8562 Αναστασιάδης Κωνσταντίνος
8560 Αναστασιάδου Δήμητρα
8570 Βλαχομήτρου Σοφία
8563 Γαϊτανίδης Δημήτριος
8313 ΓΕΝΕΙΑΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
8315 ΓΡΑΜΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
8314 ΔΑΜΟΥΛΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ
7469 Ιωαννίδης Πέτρος
8648 Ιωάννου Μαρία
8320 ΚΑΡΟΥΛΙΑ  ΕΛΕΝΗ
8587 Κατσακούλη Χριστίνα-Άννα
8363 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΡΜΙΟΝΗ
8253 ΜΑΙΝΟΥ  ΔΗΜΗΤΡΑ
8661 ΜΑΝΙΩΤΗ ΖΩΗ
8594 Μαρκιανίδου Ελένη
8354 ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ
8481 Μπίγγα  Ελευθερία
8671 ΜΠΟΥΓΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
8623 Νικολαίδης Νικόλαος
8375 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΟΥΛΑ
8628 Παππά Μικαέλα Χρυσάνθη
8625 Παππάς Θεοχάρης
8619 Παυλίδου Αικατερίνη
8602 Ποτουρίδης Κωνσταντίνος
8658 ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
8644 Φλαούνας Πέτρος
8433 Φουσέκης Ευάγγελος
8614 Χασιάκου Χριστίνα
8605 Χατζηαναγνώστης Χρήστος

 

 

 

Κατηγορίες: Ωρολόγιο Πρόγραμμα | Αναδημοσίευση σε: Twitter, Facebook | Permalink

Ανακοίνωση

07/03/2018

Λίστα των φοιτητών για το μάθημα επιλογής «Παθολογία Πτηνών». Με «1» είναι αυτοί που θα παρακολουθήσουν, ενώ με «0» είναι οι επιλαχόντες σε περίπτωση που κάποιος δεν παρακολουθήσει. Το πρώτο μάθημα θα γίνει την Τρίτη 20/03/2018 στις 14:30 στην Κλινική Παθολογίας Πτηνών.

 A/A  Α.Μ.  ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΠΙΛΟΓΗ
1 8367 ΒΑΛΣΑΜΙΔΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΑΝΔΡΙΑΝΑ 1
2 8379 ΒΟΥΤΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1
3 8293 ΓΟΥΛΑ ΒΑΙΑ 1
4 8315 ΓΡΑΜΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1
5 8314 ΔΑΜΟΥΛΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ 1
6 8319 ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ 1
7 8289 ΜΑΥΡΟΜΑΤΗ ΝΑΤΑΛΙΑ 1
8 8361 ΡΕΛΛΟΥ ΡΑΦΑΕΛΛΑ ΜΑΡΙΑ 1
9 8383 ΣΙΜΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1
10 8325 ΣΤΑΜΕΛΟΥ ΧΡΥΣΟ ΥΛΑ 1
11 8260 ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1
12 8312 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 1
13 8308 ΚΑΤΣΟΥΛΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1
14 8313 ΓΕΝΕΙΑΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 0
15 8320 ΚΑΡΟΥΛΙΑ ΕΛΕΝΗ 0
16 8299 ΚΑΡΠΕΡΟΥ ΜΑΡΙΑ 0
17 8392 ΚΑΤΣΙΑΜΠΟΥΛΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 0
18 8555 ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 0
19 8275 ΜΟΚΚΑ ΜΑΡΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 0
20 8375 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΟΥΛΑ 0
21 8280 ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 0
22 8286 ΤΖΑΒΕΛΛΑ ΦΩΤΕΙΝΗ 0
23 8328 ΤΖΙΒΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 0
24 8386 ΧΑΡΑΚΤΣΗ ΜΑΡΙΑ 0

Κατηγορίες: Ωρολόγιο Πρόγραμμα | Αναδημοσίευση σε: Twitter, Facebook | Permalink

Ανακοίνωση

07/03/2018

Οι φοιτητές του 10ου εξαμήνου πρέπει να βρίσκονται στον χώρο της Κλινικής Παθολογίας Πτηνών στις 09:10 και να φέρουν μαζί τους καθαρή ποδιά και γάντια μιας χρήσης. Προαιρετικά, όσοι έχουν μπορούν να φέρουν τις δικές τους λαβίδες και ψαλίδια.

Για τις εξόδους του μαθήματος, οι φοιτητές πρέπει να βρίσκονται στο λεωφορείο στις 09:10 και να φέρουν μαζί τους καθαρή ποδιά-φόρμα, γάντια μιας χρήσης, μπότες-ποδονάρια μια χρήσης. Θα υπάρξει αυστηρή τήρηση του παραπάνω προγράμματος.

Κατηγορίες: Ωρολόγιο Πρόγραμμα | Αναδημοσίευση σε: Twitter, Facebook | Permalink

Ανακοίνωση

06/03/2018

Το μάθημα επιλογής «Μοριακή Ιολογία – Εφαρμογές της Βιοτεχνολογίας στη διάγνωση ιογενών νοσημάτων και στην παρασκευή εμβολίων» θα διδαχθεί σύμφωνα με τα παρακάτω πρόγραμμα:

Θεωρία «διεξάγεται στις Κλινικές στο αμφιθέατρο “Κ. Βλάχος”»

  • Δευτέρα 19 Μαρτίου   14:00-16:00
  • Τετάρτη 21 Μαρτίου   14:00-16:00
  • Δευτέρα 26 Μαρτίου   14:00-16:00
  • Τετάρτη 28 Μαρτίου   14:00-16:00
  • Δευτέρα 16 Απριλίου   14:00-16:00
  • Τετάρτη 18 Απριλίου   14:00-16:00
  • Πέμπτη 19 Απριλίου   11:00-13:00
  • Δευτέρα 23 Απριλίου   14:00-16:00

Τα εργαστήρια θα πραγματοποιηθούν κατόπιν συνεννοήσεως στις Κλινικές: Διαγνωστικό Εργαστήριο, Αίθουσα  19, 1ος όροφος.

Χ.Ι. Γόβας

Κατηγορίες: Ωρολόγιο Πρόγραμμα | Αναδημοσίευση σε: Twitter, Facebook | Permalink