Σεμινάριο βασικής υποστήριξης της ζωής

13/04/2018

Το Ελληνικό Συμβούλιο Εκπαίδευσης στην Αναζωογόνηση (Resuscitation Teaching Council of Greece) σε συνεργασία με το ΕΣΕΚΥΖ διοργανώνει την Κυριακή 22-04-2018 και ώρες 09:00-14:00, στο χώρο της Ιατρικού Τμήματος της Σχολής Επιστημών Υγείας, σεμινάριο Βασικής Υποστήριξης της Ζωής, Αναζωογόνησης και χρήσης Αυτόματου Εξωτερικού Απινιδωτή (BLS). Το σεμινάριο απευθύνεται τόσο στους φοιτητές όλων των σχολών και τμημάτων, αλλά και σε κάθε μέλος της Πανεπιστημιακής κοινότητας που επιθυμεί να εκπαιδευτεί στη Βασική Υποστήριξη της Ζωής. Το πρόγραμμα εκπαίδευσης ακολουθεί τα πρότυπα του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου Αναζωογόνησης – European Resuscitation Council και μετά την επιτυχή παρακολούθηση του σεμιναρίου θα χορηγηθεί πιστοποιητικό διεθνώς αναγνωρισμένο. Το σεμινάριο διοργανώνεται υπό την αιγίδα της Σχόλης επισήμων Υγείας του Τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ.

Για εγγραφές και περισσότερες πληροφορίες: infocprthessaloniki@gmail.com

online αίτηση

Κατηγορίες: Σεμινάρια | Αναδημοσίευση σε: Twitter, Facebook | Permalink