04/05/2018

Οι εξετάσεις περιόδου Ιουνίου 2018 του Σχολείου Νέας Ελληνικής Γλώσσας για το μάθημα της ελληνικής ως δεύτερης/ξένης γλώσσας των αλλοδαπών φοιτητών όλων των Τμημάτων του Πανεπιστημίου, θα πραγματοποιηθούν ως εξής:

Εξάμηνο εξέτασης Ημερομηνία Ώρα Αίθουσα
Β ́ εξάμηνο
(κκ. Γαβριηλίδου, Τριανταφυλλίδου)
Τετ. 6/6/2018 11:00 – 13:00 Αίθουσες 108 + 111 Φιλοσοφικής Σχολής
(1ος όροφος, Νέο Κτίριο της Φιλοσοφικής Σχολής)
Δ ́ εξάμηνο
(κ. Κοκκινίδου)
Τετ. 6/6/2018 13:30 – 15:30 Αίθουσες Β+Γ Σχολείου Νέας Ελληνικής Γλώσσας
(Παλιό κτίριο της Φιλοσοφικής Σχολής)
ΣΤ ́ εξάμηνο
(κ. Τακούδα)
Παρ. 22/6/2018
(προθεσμία παράδοσης εργασίας)
***Η αξιολόγηση του μαθήματος γίνεται με πρόοδο και εργασία (όχι τελική εξέταση) κατόπιν έγκαιρης συνεννόησης με τη διδάσκουσα κ. Χριστίνα Τακούδα, ΕΕΠ, (christak@smg.auth.gr).
  • Οι αλλοδαποί φοιτητές-ήτριες πρέπει να δηλώσουν συμμετοχή ηλεκτρονικά στη διεύθυνση http://smg.web.auth.gr/wordpress/?page_id=3124 της ιστοσελίδας του Σχολείου Νέας Ελληνικής Γλώσσας (Προγράμματα-Αλλοδαποί φοιτητές) έως τις 4/6/2018.Οι εξετάσεις των επί πτυχίω φοιτητών θα πραγματοποιηθούν κατόπιν έγκαιρης συνεννόησης με τη Γραμματεία.
  • Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι-ες να βρίσκονται στις παραπάνω αίθουσες ένα τέταρτο πριν από την καθορισμένη ώρα.
  • Η φοιτητική ταυτότητα (βιβλιάριο σπουδών) είναι απαραίτητη για συμμετοχή στις εξετάσεις.
  • Οι βαθμολογικές καταστάσεις των εξετάσεων θα ανακοινωθούν στις οικείες Σχολές/Τμήματα. Σε περίπτωση λάθους των φοιτητών κατά τη δήλωση των ακαδημαϊκών τους στοιχείων (ΑΕΜ, Τμήμα, Ονοματεπώνυμο) στη Γραμματεία ΣΝΕΓ, δεν θα ανακοινώνονται βαθμοί.

ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΣΝΕΓ(τηλ. 2310-997572)

Κατηγορίες: Φοιτητικά | Αναδημοσίευση σε: Twitter, Facebook | Permalink